Полицията съобщи, че най-малко 24 души са били убити, след като бомба избухна на жп гара в пакистанската провинция Белуджистан.
Десетки други бяха ранени при взрива, който се случи, когато претъпкан сутрешен влак трябваше да напусне гара Куета в югозападен Пакистан за Пешавар.
Войнстваща група, Армията за освобождение на Белуджистан, заяви, че е извършила бомбения атентат в това, което полицията смята за самоубийствена атака.
Наскоро имаше скок на смъртоносните атаки в провинцията, водени от искания за независимост и контрол върху местните ресурси.
Комисарят на града каза, че 24 души са загинали и около 50 са ранени при взрива.
Високопоставен полицейски служител Мухамад Балоч каза, че се смята, че експлозията е причинена от атентатор самоубиец, носещ 6-8 кг експлозиви. Сред загиналите и ранените има както цивилни, така и военни, каза той пред BBC.
Видеоклиповете, споделени в социалните медии, изглежда показват момента, в който е станала експлозията тази сутрин, докато десетки са на платформата.
Разпространени са и кадри от последствията, показващи множество ранени хора и отломки, разпръснати из гарата.
В изявление, публикувано в социалните медии, Армията за освобождение на Белуджистан каза, че е атакувала пакистанска военна част, която се връщала от Куета след завършване на курс на обучение.
Главният министър на Белуджистан нарече акта достоен за съжаление, а извършителите "по-лоши от животни". Той каза, че властите ще ги преследват и ще ги "доведат до логичния край".
Председателят на националното събрание на Пакистан Сардар Аяз Садик осъди взрива, като каза, че отговорните са "врагове на човечеството".
Белуджистан е най-голямата провинция на Пакистан и най-богатата на природни ресурси, но е най-слабо развита.
Регионът споделя нестабилна граница с Иран и Афганистан, контролиран от талибаните, и също така може да се похвали с обширна брегова ивица по протежение на Арабско море.
Местните групи в Пакистан и Иран са част от продължилата десетилетия борба за по-голяма автономия в Белуджистан.
Пакистанската провинция отдавна се бори с екстензивна експлоатация на своите ресурси и това е основен катализатор за бунтове и безредици.
Местните обвиняват правителствата, че експлоатират и печелят от ресурси, като същевременно пренебрегват развитието на самия регион.