Американската армия съобщи, че е свалила ракета, изстреляна по един от нейните военни кораби от контролирана от хутите зона в Йемен.
Няма данни за пострадали или щети при инцидента в неделя следобед.
Това идва след ударите на САЩ и Обединеното кралство в Йемен, насочени към влошаване на военния капацитет на хусите, които атакуват товарни кораби в Червено море.
САЩ и Обединеното кралство са ударили близо 30 места в Йемен в петък, според съобщенията, включително оръжейни складове, логистични центрове и системи за противовъздушна отбрана.
САЩ последваха в събота с нов удар срещу радарен обект на хутите.
Президентът Джо Байдън каза, че няма да се "колебае да насочи по-нататъшни мерки за защита на нашите хора и свободния поток на международната търговия, ако е необходимо".
По същия начин Обединеното кралство казва, че е готово да предприеме допълнителни действия срещу хусите.
Видният поддръжник на хусите Хюсеин Ал-Бухайти каза пред Би Би Си в неделя, че изтребители ще атакуват бойните кораби на САЩ и Обединеното кралство, ако ударите срещу Йемен продължат.
Хусите са политическа и военна групировка, която контролира голяма част от Йемен, включително столицата. Те са ключови съюзници на Хамас и се смята, че получават оръжия от Иран, главния враг на Израел.
От 19 ноември те са извършили най-малко 27 атаки срещу товарни кораби в Червено море, основен маршрут за световната морска търговия.
Групата заяви, че е атакувала кораби, пътуващи към или притежавани от Израел, като акт на солидарност с народа на Газа. Въпреки това, някои от корабите, които са ударили, нямат ясна връзка с Израел.
Атаките накараха големите корабни компании да отклонят корабите от Червено море, вместо да поемат по-дълъг маршрут около Южна Африка.
Това вече е оказало въздействие върху световната икономика - с корабния гигант Maersk каза пред BBC, че се усеща "до крайния потребител".
Tesla и Volvo Cars спряха част от производството на автомобили, британският гигант за хранителни стоки Tesco предупреди, че някои цени може да се повишат, а Ikea каза, че доставките може да бъдат засегнати.
Атаките на хусите "причиняват големи смущения на жизненоважен търговски път и повишават цените на стоките", каза британският премиер Риши Сунак.
Атаките на групировката, заедно с британско-американските удари в Йемен, засилиха страховете, че войната в Газа вече се разпространява в по-широкия Близък изток.