Двама мъже бяха обесени в Иран за убийството на член на силите за сигурност по време на национални протести срещу правителството миналата година.
Мохамад Махди Карами и Сейед Мохамад Хосейни обжалваха присъдите си, заявявайки, че са били измъчвани да направят фалшиви самопризнания.
Британският външен министър Джеймс Клевърли каза, че екзекуциите са "отвратителни".
Общият брой на протестиращите, за които се знае, че са били екзекутирани след размириците, вече е четирима.
Демонстрации срещу духовенството избухнаха през септември след смъртта в ареста на жена, задържана от полицията за морал за предполагаемо носене на хиджаб или забрадка "неправилно".
Иранската съдебна новинарска агенция Мизан заяви, че двамата мъже са били "главните извършители" на убийството на военизирания офицер Рухола Аджамян. Прокурорите казват, че той е бил съблечен гол и убит от група опечалени, отдаващи почитта си на наскоро убит протестиращ.
Мъжете за първи път бяха осъдени на смърт през декември 2022 г., но започнаха обжалвания, след като казаха, че са били измъчвани.
Правозащитната организация "Амнести интернешънъл" осъди това, което определи като "фиктивен" процес и заяви, че иранските власти искат смъртно наказание за най-малко 26 други.
Семейството на 22-годишния Карами казва, че не им е било разрешено да се срещнат с него, преди да бъде убит в събота. Те също бяха молили съдебните органи да пощадят живота му. „Моля ви, моля ви... да премахнете смъртното наказание от случая на сина ми“, каза баща му.
Джеймс Клевърли от Обединеното кралство призова иранските власти да "прекратят насилието срещу собствения си народ", докато ЕС заяви, че е "ужасен" от използването на смъртно наказание срещу протестиращи.
Най-малко 516 демонстранти, включително 70 деца, са били убити досега по време на безредиците, а други 19 262 са арестувани, според базираната в чужбина информационна агенция на активистите за правата на човека. Той също така съобщи за смъртта на 68 служители на сигурността.
Съобщава се, че много от тези, които са били задържани след протести, са били подложени на насилствено изчезване, задържане в изолация, изтезания и друго малтретиране.
Ирански официални лица описват протестите като "бунтове" и обвиниха чужди сили, че подклаждат безредиците.