Груевски: България ще търси от Македония да създаде втора българска държава

DenNews.bg
26.07.2022
размер на текста:

➡️ Не е тайна, че България чрез опитите си да промени историята и произхода на македонския език и нация, както в миналото, сега, така и в бъдещето, ще търси от Македония да създаде втора българска държава на Балканите. Това пише на страницата си във Фейсбук бившият премиер на Македония, постаноящем лидер на ВМРО-ДПНМНЕ Николай Груевски. Ето как той разгръща тезата си по-нататък
➡️ Не е проблем гражданите да се наричат македонци в бъдеще, а езикът македонски, щом е прието, че до 2. август 1944 г. македонците са били българи говорещи български, историята им е била българска
➡️ Македонското малцинство в България не може да бъде прието, защото би се противопоставило Българското малцинство в Македония в миналото не беше желано от България като конституционна категория, но сега плановете се промениха, тъй като очевидно се оценява, че конституционното присъствие би помогнало за по-лесна и бърза промяна към желаното специално да има учебници по история в училища и университети контролирани, книги към македонските учени-историци, които ще се пишат в бъдеще, документални и игрални филми и сериали, които ще се снимат, както и ежедневното писане на македонските медии контролирани чрез формата наречена "ха те реч" за това, което няма да се усети, че е в услуга на изтеглената кауза.
И всичко това заедно поставено и официално под контрол през процеса на членство на Македония в ЕС.
Целите са дългосрочни, както и дългият процес на присъединяване към ЕС.
➡️Дали това ще се реализира или не, ще зависи до голяма степен от македонския народ, но и от политическите елити в Македония и обединението му по националните въпроси, политиките, които ще ги водят, независимостта им при прилагането на полици ies, подгответе уязвимостта на риска и натиск, дипломация умения и международни партньорства и съюзниците.
➡️В момента с последните решения на правителството и парламента създадоха много солидни условия за реализирането на този план на България, но отново ще зависи най-вече от народа и политиците.
В миналото, до май 2017 г. "Споразумението за приятелство" не можеше да бъде договорено и подписано именно заради опитите на македонското правителство да премахне такива условия в текста на това споразумение, което е основа за договорените документи прието през курса на този месец.
➡️ Не е вярна тезата, че никой никога не е успял да асимилира македонския народ, затова няма да може и сега. Тези, които знаят поне малко история, знаят, че през последните 100-150 години милиони македонци са асимилирани от България, Гърция, Сърбия, Османската империя и някои от тях по света (разбира се не всички) като македонски емиграти Йон. Това са естествени и политически процеси, които се случват навсякъде и това относно асимилацията на македонците е исторически потвърдено и го знае всеки, който е чел поне три книги по история на македонското пе Опъл.
➡️Вярно е, че дори без документите и решенията от юли България като държава-членка на ЕС можеше да смути членството на Македония в ЕС, за да постигне тези цели.
Но би се сблъскало с много държави в ЕС, защото би го направил без основание и те по принцип биха реагирали. Сега основата е създадена, а натискът върху България от другите държави-членки на ЕС и САЩ, и в полза на Македония, щеше да върви много по-трудно и с по-малко аргументи.
➡️Вярно е, че нито една държава досега не е загубила идентичността си в процеса на присъединяване към ЕС. Но също така е вярно, че на никоя държава досега не са били поставени такива условия, каквито сега са поставени на Македония чрез приетите документи този месец.
➡️ Членството в ЕС трябва да остане във фокуса на всяко македонско правителство сега и в бъдеще, но последните правителствени решения създадоха предпоставки за огромни други рискове от национален характер, които ще изискват много повече усилия и внимание н за бъдещето и какво може да бъде основа за новото блокове по пътя към членството в ЕС. Е, не, не.
➡️Не можем да обвиняваме ЕС или Франция за предложението му, защото именно правителството, чрез свои представители, преди месеци, официално поиска ЕС да поеме решаването на проблема, а именно спора между страната членка - България Македони a като страна претендент за членство.
И ето че ЕС се договори, по поръчка и в преговори и диалог с македонското правителство даде предложение.
Разбира се, хората с власт знаеха, че когато ЕС решава проблем между държава-членка и държава извън ЕС, механизмите на ЕС са такива, че не може да се очаква от държава-членка да бъде в по-благоприятна ситуация с това предложение.
➡️ Колкото и удоволствие беше да слушам през юни и юли тази година "симфонията" на аргументи и критики, отправени към правителството от стотици мои бивши критици и мои политически опоненти и несъгласници, по темата за националните въпроси България, и всичко това в светлина на почти приетите документи и решения; колкото и изявленията и надписите им изглеждаха, че съм ги написал; толкова и стана ясно, че всички тези стотици анализатори, журналисти, представители на НЗОК, шарени, реформатори, проф. ссорс, актьори, епископи, бивши ма кедонски посланици, историци, бизнесмени, лекари, режисьори и разни други пресни Национално пробуждащи се "експерти" изглежда най-накрая разбраха от какво се защитаваме до май 2017 и с какво се занимаваме, когато неправилно и нечестно ни обвиниха, че умишлено спираме Македония оад на ЕС, обаче този месец и предходния бяха много guh тъжно е да се вижда борбата, усилията, съпротива, опозицията, но също и безсилието на измамения македонски народ към намеренията и решенията на правителство, което е загубило или се е отказало от суверенитета на решават независимо дори за най-важните нации Лин въпроси.
· ·

Най-четено

Темите от "Свят"

Етикети