„Цената на свободата си струва да се плати“, каза Борис Джонсън, когато беше попитан за цената на помощта за защита на Украйна.
Говорейки от срещата на върха на Г-7, той твърди, че оставянето на Русия да се размине с нахлуването в Украйна ще има "смразяващи" последици и ще доведе до нестабилност.
Оприличавайки конфликта с поражението на нацистка Германия през Втората световна война, премиерът каза, че войната е била "много скъпа", но е осигурила "дългосрочна стабилност".
Това идва, когато украинският президент призовава за повече военна подкрепа.
По видеовръзка Владимир Зеленски каза на лидерите на развитите демокрации в света на срещата на върха, че страната му се нуждае от повече системи за противовъздушна отбрана, за да помогне за отблъскване на руската инвазия.
Той каза също, че трябва да наложат повече санкции, за да запазят натиска върху руския лидер Владимир Путин.
Очаква се лидерите на Г-7, които се срещат в Германия, да предложат повече военна подкрепа, както и допълнителни санкции срещу Русия, като някои планират да забранят вноса на руско злато.
Говорейки пред политическия редактор на Би Би Си Крис Мейсън от срещата на върха, Джонсън каза, че "няма алтернатива" да се подкрепи Украйна да възвърне своя суверенитет.
Той твърди, че последствията от оставянето на Путин „да се размине с насилственото придобиване на огромни парчета от друга страна“ биха били „абсолютно смразяващи“.
„По отношение на икономическите ефекти, това би означавало дългосрочна нестабилност и безпокойство в целия свят“, каза той.
Попитан дали има някакво ограничение за размера на парите или подкрепата, която Обединеното кралство ще предложи на Украйна, г-н Джонсън отговори: „Цената на свободата си струва да се плати“.
Той каза, че побеждаването на диктаторите във Втората световна война „отне много време“ и е „много скъпо“, но донесе „десетилетия и десетилетия стабилност“ и донесе „дългосрочен просперитет“.
Правителството на Обединеното кралство заяви, че харчи 1,3 милиарда британски лири (1,6 милиарда долара) за военна подкрепа за Украйна.