Хакери от Китай постоянно са прониквали в "Ню Йорк Таймс" за последните четири месеца, информираха от медията.
Тя твърди, че атаките съвпадна с доклада, в който се твърди, че семейството на китайския премиер Вен Джиабао е натрупало няколко милиарда долара богатство.
Хакерите използват методи чрез насочване на имейлите на автора на доклада, се казва в документа.
Министерството на външните работи на Китай отхвърли обвиненията като "безпочвени".
"Произволно да отстояват и да стигат до тези заключения без твърди доказателства, че Китай е участвал в такива хакерски атаки, е напълно безотговорно", заяви говорителят Хонг Лей.
"Китай е също жертва на хакерски атаки. Китайските закони ясно забраняват хакерски атаки, и ние се надяваме съответните страни да заемат отговорно отношение по този въпрос, допълни пресаташето.
Пекин е обвиняван от няколко правителства, чуждестранни фирми и организации за осъществяване на обширен кибершпионаж в продължение на много години, като се стреми да събере информация и да контролира имидж на Китай, смятат от „Таймс”.
"
Според "Таймс", хакерите първи проникнали в системата през септември, когато докладът на автора на тези разкрития бил пред завършване.
В доклада, който бе отхвърлен като "злепоставяне" от страна на китайското правителство, се казва, че Вен е натрупал активи на стойност най-малко $ 2,7 млрд. (£ 1,7 млрд.) чрез бизнес отношения. В него в никакъв случай не се обвинява Китайският премиер на неправомерни действия, настояват от изданието.
И допълва, че Китай е чувствителен за доклади за нейните лидери, особено когато става въпрос за богатството си.
За Китай се смята, че е инициатор големи кибератаки между 2006 и 2011 г., насочени към 72 организации, в това число и на Международния олимпийски комитет, на ООН и на охранителни фирми
През 2011 г. Google заяви, че хакери, базирани в провинция Дзинан са прониквали в лични имейл акаунти на стотици от най-добрите американски дипломати, военни и журналисти