![](http://www.dennews.bg/uploads/sport/svetovni/grigor-dimitrov-G.jpg)
Първата ракета на България Григор Димитров може да се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович още във втория си мач на турнира в Индиън Уелс. Това сочи обявената днес схема на състезанието, отбелязва Спортал. Както се знае, Гришо стана първият наш тенисист, който е поставен в турнир от сериите "Мастърс", след като е номер 31 в схемата.
Григор Димитров ще почива в първия кръг, а във втория ще срещне победителя от двубоя между непоставения Андрей Кузнецов и неясен до момента квалификант. При успех хасковлията ще има за съперник Новак Джокович, стига сърбинът да се справи с победителя от мача Фабио Фонини - Алас Бедене.
До сега Гришо и Ноле са се срещали един единствен път. На 10 октомври миналата години сръбският тенисист победи без затруднения в два сета (6:3, 6:2) във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай.