Окръжен съд остави Джинката в ареста

DenNews.bg
01.02.2013
размер на текста:

Окръжен съд-Кюстендил наложи постоянна мярка „задържане под стража” на задържания с 20 000 евро във фалшиви банкноти Емил Зарев-Джинката.
Както писахме, гравитиращият около местната структура на ВИС в Дупница в размирните години на бандите- Емил Зарев-бе арестуван по предварителен сигнал от служители на ГДБОП в понеделник.
Първоначално му бе задържан с полицейска мярка от 24 часа, която бе продължена на 72 часа с прокурорско постановление. В това време от прокуратурата са изготвили искане за налагане на постоянен арест, което е уважено от съда.
Идната седмица за мярката на Джинката ще се произнесе и Апелативен съд-София, тъй като той обжалва решението на окръжните магистрати.
На Зарев е повдигнато обвинение за държане на неистински банкноти в големи размери, престъпление по чл. 244, ал. 2 от НК.
Джинката е съпруг на Мисис България-2012 Гергана Николова-Зарева. Дъщеря му Емили е носителка на титлата Малка мис България-2011.
 

Най-четено

Темите от "Дупница"

Етикети